Skip to content

Gizliliği daha iyi korumak için WhatsApp Aero’da çevrimiçi durum nasıl gizlenir?

  WhatsApp Aero

  WhatsApp Aero Resmi

  Resmi Web Sitesi: aerows.org(EN), whatsaero.org(BR), whatsapaero.org(TR)

  WhatsApp Aero için çevrimiçi durum, bir kullanıcının platformda uygulamayı en son ne zaman kullandığını ve şu anda uygulamayı kullanıp kullanmadığını gösterir. Ayrıca, “son görülme” diğer kişinin son mesajını gördüğü anlamına gelmez, WhatsApp’ı en son ne zaman kullandığını gösterir. Mesajınızın yanındaki mavi bir onay işareti, herhangi birinin görüp görmediğini anlamanın tek yoludur.

  Gizlilik Korumasını Geliştirmek için Çevrimiçi Durum Nasıl Gizlenir

  Gizliliği korumak için, uygulamanızdaki Ayarları değiştirerek durumu kolayca gizleyebilir veya sınırlayabilirsiniz. Bu şekilde, herkes tarafından değil, yalnızca belirli kişiler tarafından görülebilir. İşte WhatsApp Aero’da çevrimiçi durumu nasıl gizleyeceğiniz ve son görüntülenenlerin ayrıntılarını nasıl gizleyeceğiniz.

  WhatsApp Aero’da çevrimiçi durum nasıl gizlenir?

  Artık son görülme özelliğini görüntüleyebildiğinize göre, çevrimiçi olup olmadığınızı görebilecek kişileri seçerek gizliliğinizi korumak için başka bir seçeneğiniz daha var. İşte yapmanız gerekenler.

  Ayarlar sayfasına “son görülme” ile aynı statüde “Beni çevrimiçi kimler görebilir” eklendi. Sadece “Geçen seferkiyle aynı” seçeneğini etkinleştirin.

  İpucu: Geleneksel WhatsApp’ın, WhatsApp’ın çevrimiçi durumunu sınırlamalarla gizlemek için “Son görülme” özelliğini kullandığını, yani aynı anda başka birinin çevrimiçi durumunu görmediğini lütfen unutmayın. Ancak WhatsApp Aero’da bu sorun yoktur, tek yönlü kısıtlamalara izin verir. Başka bir deyişle, özellik tek taraflıdır: başkaları sizin çevrimiçi varlığınızı göremez, ancak siz başkalarının çevrimiçi varlığını görebilirsiniz.

  WhatsApp Aero’da gördüğünüz son resmi nasıl gizleyebilirsiniz?

  Çevrimiçi varlığınızı gizlemeden önce “son görülme” durumunu devre dışı bırakmak kolaydır.

  1. Adım: İlk olarak WhatsApp Aero’yu açın. Ana ekranın sağ üst köşesindeki üç noktaya dokunun. Açılır menü çubuğundan “Ayarlar “ı seçin.
  2. Adım: Ardından “Hesap → Gizlilik” seçeneğine tıklayın. Son görüntülenme durumuna erişmek için buraya tıklayın.
  3. Adım: “Son Görülme →” seçeneğini işaretleyin. Son çevrimiçi durumunuzu herkesin görmesini engellemek için “Hiç Kimse”.

  Ziyaret etmek

  Ortalama bir kullanıcı, arkadaşının adının yanındaki çevrimiçi durumunu fark edecektir. Ancak bazen bu durum işareti kaybolur. Daha önce de belirtildiği gibi, bu durum göstergesini devre dışı bırakmak mümkündür. Bu özellik kullanışlıdır çünkü örneğin, bir mesajın gönderilip gönderilmediği, alınıp alınmadığı, görüntülenip görüntülenmediği veya okunup okunmadığı hakkında sık sık tartışmalar yaşanır. Bu özelliği kullanmak gizliliğinizi korumak için harika bir yoldur. Kendi durumunuzu gizler, ancak başkalarının durumunu görmenizi sağlar. Bu premium özelliğin keyfini çıkarmak için WhatsApp Aero’yu şimdi indirin.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *